Czy kobiety kochają czekoladę bardziej niż mężczyźni?

7 marca 2015

Czekolada jest nie tylko smaczna, ale posiada także cudowne właściwości. Czy wiecie, że czekolada podnosi poziom serotoniny? Czyli hormonu szczęścia, który wpływa pozytywnie na nasz nastrój i reguluje jego wahania. Co więcej – nawet zapobiega depresji. Czekolada zawiera także dopaminę, której przypisuje się pełnienie funkcji „przekaźnika przyjemności”. Jak to się ma do kobiet? Zwykle to kobiety, ze względu na zmiany hormonalne zachodzące w ich organizmach dużo bardziej niż mężczyźni ulegają zmianom nastrojów. Czekolada więc jest idealnym panaceum na wyregulowanie tej huśtawki, a przy tym jakże słodkim i przyjemnym.

Niektórzy naukowcy twierdzą nawet, że czekolada wyzwala fenyloetyloaminę, związek chemiczny odpowiedzialny za stan zakochania. Nawet jeśli naukowcy przesadzają i trzeba by zjeść kilka kilogramów czekolady dziennie, aby poczuć „motylki w brzuchu”, to jednak przecież pyszne czekoladki z aksamitnym nadzieniem potrafią wywołać duży uśmiech na twarzy. Udowodniono też, że czekolada ma większy wpływ u kobiet niż u mężczyzn na ciało migdałowate, odpowiedzialne w mózgu za uczucia i pożądanie seksualne. No, to jak? Czy kobiety kochają czekoladę bardziej, niż mężczyźni?

My wierzymy naukowcom i proponujemy, obdarowywać kobiety czekoladkami Maluka Chocolat nie tylko od święta, ale i bez okazji, aby zawsze były w dobrym nastroju. Nasze tabliczki czekoladowe, bombonierki, pełne wyśmienitych trufli i pralin będą wspaniałym prezentem dla każdej młodszej i starszej dziewczyny.

Z okazji Dnia Kobiet, życzymy wszystkim Paniom spełnienia marzeń i dużo pysznej czekolady 🙂