Trufle i praliny – skąd ta popularność?

4 grudnia 2013

Czekolada znana jest ludziom od wieków, ale dopiero od pewnego czasu na polskim rynku na dobre zagościły trufle i praliny. Znalazły one swoje miejsce w świadomości miłośników najwyższej jakości słodyczy. Trufle i praliny, czyli niewielkie czekoladki z nadzieniem, o różnorodnych kształtach to propozycja dla każdego – skąd tak duża ich popularność w ostatnim czasie?

Przede wszystkim – ze względu na ogromny wybór! Dobrze dobrana receptura to podstawa idealnego smaku czekoladek. Ich skład jest niemalże zawsze ściśle strzeżoną tajemnicą producentów. Nie inaczej jest i w Maluka Chocolat… Gdzie indziej znajdą Państwo trufle o takich smakach jak chociażby Matcha, Pomarańcza z płatkami chili czy też Figa z Rumem? Niewiarygodna wręcz ilość smaków, jakie można zakupić u firm wytwarzających te słodycze powoduje zamęt w głowach i częste problemy ze zdecydowaniem. Stąd kolejnym plusem jest fakt, że trufle są niewielkie, najczęściej można dowolnie komponować zestawy złożone z różnych smaków, no i wreszcie – zawsze można wrócić po więcej.

Kolejnym argumentem przemawiającym głośno za tego typu słodyczami jest sposób ich produkcji. W dobie powszechnej globalizacji, z którą musimy mieć do czynienia na co dzień, zaczynamy coraz większą uwagę przywiązywać do unikania jej kiedy tylko to możliwe. Słodycze produkowane ręcznie mają zdecydowanie inny smak niż czekolady, które w stałym tempie zjeżdżają z taśm fabrycznych, o czym na szczęście przekonanych jest coraz więcej koneserów.

Ponadto, ręcznie produkowana czekolada i praliny są doskonałym upominkiem. Zadowoleni będą zarówno bliscy, jak i osoby, które znamy słabiej, a zależy nam na tym, by ucieszyły się z otrzymanego drobiazgu. Upominki w postaci zestawów pralin lub świątecznych kompozycji wywołują uśmiech, a każdy znajdzie swój ulubiony smak wśród najwyższej jakości czekoladowych wyrobów. Stąd spore zainteresowanie prezentami, które zawsze będą trafione…

I ostatecznie – praliny z powodzeniem można dobierać w taki sposób, by pasowały do każdej niemal okazji. Ważne zebranie z kontrahentami w firmie czy narada ze współpracownikami? Popołudniowa kawa w gronie przyjaciół czy elegancki bankiet? Duża konferencja w centrum Warszawy czy spotkanie na świeżym powietrzu? W każdej z wymienionych sytuacji odpowiednio skomponowane zestawy pralin sprawdzają się wyśmienicie. Co więcej – każdy, komu pozostawia się swobodę wyboru smaku, który jemu w szczególności odpowiada, czuje się istotny. Sprawdziliśmy to nie raz!

Newsy o podobnej tematyce: ,